Legionowo rekrutacja

Rekrutacja

• Od pierwszego marca sekretariat wydaje karty zgłoszenia dzieci do przedszkola.
  • Karta zgłoszenia dostępna jest również na stronie Internetowej Przedszkola
  • Wypełnione dokładnie dokumenty należy złożyć po umówieniu się na rozmowę sekretariacie Przedszkola do 31 marca danego roku

Terminy rekrutacyjne

• 1 kwietnia 2024 r. odbędzie się posiedzenie Komisji Kwalifikacyjnej, na której zostaną zweryfikowane złożone dokumenty. Niekompletne karty zgłoszenia – brak danych, brak podpisów, nie będą brane pod uwagę. Prosimy o rzetelne pochylenie się nad zgłoszeniem.
  • 8 kwietnia 2024 r. zostanie ogłoszona lista dzieci nowo przyjętych na rok szkolny 2024/2025. Listę wywiesimy na tablicy ogłoszeń w przedszkolnej szatni. Na stronie internetowej Przedszkola umieścimy inicjały dziecka i datę urodzenia.
  • Rodziców dzieci nowo przyjętych zapraszamy na zebranie organizacyjne do sali teatralnej przedszkola. Odbędzie się ono 28 maja 2024 r. o godzinie 18.30. Obecność na zebraniu obowiązkowa.

DNI OTWARTE – przez cały lipiec zapraszamy nowoprzyjęte dzieci na zabawy i wspólne przebywanie z przedszkolakami na placu zabaw. Nasze nowe dzieciaki mogą korzystać z niego codziennie w godzinach – 14.00 – 16.00.

DNI ADAPTACYJNE – zajęcia z nauczycielami, którzy będą przydzieleni docelowo do grupy 3-altków, będą odbywały się bezpośrednio przed rozpoczęciem roku szkolnego. Na pierwsze spotkanie zapraszamy dzieci do przedszkola w środę – 28 sierpnia na godzinę 10.00. Zajęcia będą trwały do 12.00 i powtórzymy je do piątku włącznie. W pierwszym dniu zachęcamy rodziców do pozostania razem z dziećmi na zajęciach. W pozostałe dni zachęcamy do pozostawienia dzieci pod opieką nauczycieli.

Bliższych informacji na temat rekrutacji udziela Siostra Dyrektor pod numerem telefonu 22 784 03 04 lub przedszkolemsf@gmail.com

PYTANIA I ODPOWIEDZI

Przedszkole jest czynne od poniedziałku do piątku  w godzinach 7.00–16.30.

Pracujemy jeden tydzień ferii i jeden miesiąc wakacji.

Nie pracujemy także w Wigilię, Wielki Czwartek oraz w Wielki Piątek i piątek po Bożym Ciele.

Miesięczna opłata stała wynosi 500 zł + żywienie (stawka dzienna to 18,00 zł).

Przedszkole korzysta z cateringu, który zapewnia firma „Domowe obiady” Michał Broński. Dzieci mają zapewnione trzy posiłki: śniadanie, dwudaniowy obiad oraz podwieczorek.

Grupy liczą do 12-15 osób. Są to grupy jednorodne wiekowo lub łączone w zależności od możliwości organizacyjnych.

Do grupy najmłodszej pierwszeństwo przyjęcia mają dzieci 3 -letnie.

Warunkiem przyjęcia dzieci młodszych jest ukończony wiek 2,5 lat. Osiągnięta przez nie, na miarę wieku, samodzielność oraz wolne miejsca w placówce.

W naszym przedszkolu leżakują jedynie dzieci 2,5 oraz 3 letnie. Dla dzieci starszych po obiedzie jest czas na odpoczynek przy muzyce lub książce.

Dzieci korzystają z katechezy, zajęć umuzykalniających, gimnastyki korekcyjnej, j. angielskiego, zajęć logopedycznych (głównie grupy starsze). Zapewniamy opiekę psychologa. Powyższe zajęcia odbywają się w ramach opłat za przedszkole.

Dodatkowo można zapisać dziecko na zajęcia plastyczne prowadzone przez „Pracownię M” . Warsztaty prowadzi p. Małgorzata Mirkowska – Grabowska oraz zajęcia taneczne i piłka nożna.

W przedszkolu odbywają się uroczystości takie jak: Jasełka, Dzień Babci i Dziadka, bal karnawałowy, tydzień misyjny, piknik rodzinny itp. Przedszkolaki biorą udział w różnych konkursach, wycieczkach, spacerach. Co najmniej raz w miesiącu w przedszkolu gości teatrzyk z ciekawym przedstawieniem lub odbywają się warsztaty biblijne.